Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2022-10-06 AmCham 21668.jpg

Spalio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Užsienio investuotojų metiniame susitikime, kurį organizavo Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje. Ministras atsakė į klausimus specialioje sesijoje, skirtoje aptarti Lietuvos investicinį patrauklumą, kylančias grėsmes ir rizikas, diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
Kroatija6.jpg

Spalio 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiks su Kroatijos užsienio reikalų ministru Gordanu Grlić Radmanu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
4.jpg

Spalio 5 dieną  Seule, Pietų Korėjoje, prasidėjo Europos Sąjungos kino filmų festivalis, kuris šiais metais pradėtas tragiškos lemties lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmu „Mariupolis“.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5468.jpg

Spalio 5 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje arkivyskupu Petar Rajič. Susitikimo metu aptarti Lietuvos santykiai su Vatikanu, Rusijos agresija Ukrainoje ir kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »

Spalio 5 dieną į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Lietuvos ambasados Maskvoje atstovė, kuriai įteikta nota dėl Lietuvos ambasados Maskvoje laikinosios reikalų patikėtinės Virginijos Umbrasienės išsiuntimo iš Rusijos, atsakant į Lietuvos spalio 3 dienos sprendimą išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje laikinąjį vadovą Sergejų  Riabokonį.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_5457.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad lietuvių kalbos puoselėjimas užsienyje – ne tik svarbus ryšio su Lietuva išlaikymo, bet ir pilietiškumo, patriotizmo ugdymo pamatas, valstybės išlikimo garantas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_5124.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanojo lituanistinių mokyklų steigėjus, mokytojus ir lietuvybės puoselėtojus ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
image00002.jpeg

Spalio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Eitvydas Bajarūnas dalyvavo iškilmingame Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės (JKLB) Londono 1-ojo skyriaus 75 metų jubiliejus renginyje.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
IV-11-Lithuania-Deposit.JPG

Spalio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose ambasadorius Rytis Paulauskas įteikė Lietuvos Prezidento pasirašytus raštus, kuriais patvirtinama, kad Lietuva ratifikavo 2011 metų gruodžio 19 dienos Niujorke, JAV, priimto Vaiko teisių konvencijos fakultatyvų protokolą dėl pranešimų procedūros.

Atstovybių naujienos »
Random 8.jpg

Spalio 3 dieną į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota, kuria Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Sergej Riabokon yra skelbiamas nepageidaujamu asmeniu (PNG – persona non grata). S. Riabokon privalo išvykti iš šalies per 5 dienas.

Ministerijos naujienos »
WhatsApp Image 2022-09-27 at 11.04.13 AM.jpeg

Rugsėjo 26-30 dienomis Lietuva tęsė aktyvų įsitraukimą į Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) darbą, pasisakymuose akcentuodama Rusijos vykdomus žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje, represijas, vykdomas Rusijos viduje, taip pat dėmesį skyrė lyčių lygybės perspektyvos integracijai, klimato kaitos įtakai, teisei į darbą, demokratijos plėtrai, žmogaus teisių gynėjų apsaugai.  Lietuva taip pat įsitraukė į ŽTT iniciatyvų dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje ir Rusijoje rengėjų grupių veiką.

Atstovybių naujienos »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia rugsėjo 30 dieną Rusijos Prezidento paskelbtą neteisėtą sprendimą aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalys yra laikinai okupuotos Rusijos.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
DSC_4879.jpg

Rugsėjo 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Peter Sonn pasirašė Protokolą, kuriuo iš dalies keičiama 1997 metų liepos 22 dienos Lietuvos ir Vokietijos sutartis dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
apdovanojimas 3.jpg

Rugsėjo 29 dieną Lietuvos ambasadoje Italijoje Daina Lozoraitis perdavė Kybartų aktų originalus Lietuvos centriniam valstybės archyvui bei buvo apdovanota „Archyvaro garbės ženklu”, taip įprasminant Lozoraičių šeimos nuopelnus Lietuvai.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Mantas Adomėnas.png

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje griežtai pasmerkė tebesitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir Rusijos kariuomenės vykdomus karo nusikaltimus prieš civilius gyventojus. Posėdį sušaukė ESBO pirmininkaujanti Lenkija, reaguodama į nesiliaujančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paskutiniu metu stebimus Rusijos bandymus aneksuoti užgrobtą Ukrainos teritoriją.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
Daugiau naujienų