Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų taryboje aptartos sankcijos Baltarusijai

Sukurta 2020.10.12 / Atnaujinta 2020.10.12 19:13
  Užsienio reikalų taryboje aptartos sankcijos Baltarusijai

  Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge, kurio metu aptarta situacija Rusijoje ir Baltarusijoje, Kalnų Karabache, Lotynų Amerikoje bei Kirgizijoje. Ministrai taip pat kalbėjo apie Belgrado-Prištinos dialogą bei  ES žmogaus teisių ir demokratijos veiksmų planą.

  Ministrai aptarė blogėjančią žmogaus teisių padėtį Rusijoje, sutarė šiai sričiai skirti didesnį dėmesį, ieškoti būtų remti pilietinę visuomenę. Po to, kai ES valstybių narių vadovai spalio pradžioje vieningai pasmerkė bandymą nunuodyti Rusijos opozicijos lyderį Aleksėjų Navalną chemine medžiaga „Novičiok“, Užsienio reikalų taryba aptarė Vokietijos ir Prancūzijos siūlymus įvesti ribojančias priemones atsakingiems asmenims ir institucijoms už pasikėsinimą į opozicijos atstovo gyvybę. Dėl šių priemonių taryboje pasiektas politinis susitarimas.

  „Dar 2016 metais sutarti principai turi likti ES-Rusijos santykių pagrindu, o ES politika neturėtų keistis, kol Rusijos elgesys išlieka agresyvus opozicijos ir kaimyninių šalių atžvilgiu, kol paminamos žmogaus teisės“, – teigė viceministras A. Zananavičius. Pasak viceministro, Lietuva nemano, kad galima plėtoti dialogą su Rusija, nesuteikus stiprių garantijų kaimynams Rytų partnerystės regione.

  Aptariant besitęsiančias represijas Baltarusijoje, režimo atsisakymą pradėti dialogą su opozicija bei spaudimą Lietuvos ir Lenkijos diplomatinėms atstovybėms Baltarusijoje, viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad į ES sankcionuojamų asmenų ratą  būtina įtraukti režimo finansinius rėmėjus. Viceministras padėkojo ES valstybėms narėms už solidarumą su Lietuva ir Lenkija,  pastarosioms patiriant Minsko diplomatinį spaudimą. Tarybos  metu pasiektas politinis sutarimas dėl sankcijų išplėtimo Baltarusijos režimui, į jį įtraukiant Aliaksandrą Lukašenką. Taryba nedelsdama pradės darbą dėl papildomų sankcijų išplėtimo režimo atstovams.

  Posėdžio metu Taryba patvirtino išvadas dėl Baltarusijos, kuriose akcentuoja Baltarusijos žmonių teisę į laisvus ir demokratinius rinkimus, ragina Baltarusijos režimą pradėti nacionalinį dialogą su pilietine visuomene ir ją atstovaujančia Koordinacine taryba, tarpininkaujant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai pirmininkaujančiai valstybei. Išvadose Taryba pabrėžia, kad sutartas sankcijų sąrašas nėra baigtinis ir kad ES yra pasirengusi jį plėsti. ES ketina peržiūrėti finansines programas, skirtas Baltarusijai, kad lėšos pasiektų pilietinę visuomenę, o ne režimą.

  Išvadose pabrėžiama, kad branduolinis saugumas regione yra ES prioritetas, o Baltarusija vieningai raginama neatidėliotinai įgyvendinti ES branduolinės saugos streso testų rekomendacijas, bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliatorių grupe, atlikti formalią Baltarusijos Nacionalinių veiksmų plano įgyvendinant šias rekomendacijas peržiūrą.

  URT išvadas (anglų kalba) galima rasti čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Random 1.jpg

  Spalio 18 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti ES Rytų partnerystės politikos klausimą, situaciją Nikaragvoje ir Etiopijoje, ES bendradarbiavimą su Persijos įlankos šalimis.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_4468.jpg

  Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_6080.jpg

  Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

  Didėjant konfliktui Artimuosiuose Rytuose, gegužės 18 dieną rengiama neeilinė Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba. Nuotoliniame posėdyje ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Izraelyje ir Palestinoje bei būdus, kaip ES galėtų paskatinti konflikto puses grįžti prie derybų stalo.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje didžiausias dėmesys bus skiriamas ES ir Turkijos santykiams, ES Pietų kaimynystės politikai, bus aptariama situacija Rusijoje, Sakartvele, Mianmare, Venesueloje ir Vakarų Balkanuose.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »