Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

lrt.lt: G. Landsbergio pokalbis su „Financial Times“: Baltarusija apsiginklavo neteisėta migracija, 2021 m. birželio 15 d.

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 16:34

Baltarusija naudoja neteisėtą migraciją kaip ginklą, siųsdama per savo pasienį į Lietuvą nelegalius migrantus iš Irako ir Sirijos, leidiniui „Financial Times“ sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

G. Landsbergis teigė, kad Baltarusija vykdo prieš Europą „hibridinę ataką“, priviliodama migrantus valstybinės turizmo agentūros kelionių paketais, kurie apima skrydžius iš Bagdado ar Stambulo ir keliones iki Lietuvos pasienio.

„Tai migracijos, kaip ginklo, tiesiogiai nukreipto prieš Lietuvą, naudojimas. To priežastis? Ją gana lengva nuspėti. Mes garsiai pasisakome, priglaudžiame pagrindinius (Baltarusijos) opozicijos lyderius“, – pirmadienį „Financial Times“ sakė G. Landsbergis.

Lietuvoje buvo pastebėti padidėję neteisėtų migrantų srautai, kai Baltarusija praėjusį mėnesį Minske priverstinai nutupdė iš Atėnų į Vilnių skridusį aviakompanijos „Ryanair“ lėktuvą ir sulaikė juo skridusį žinomą disidentą Ramaną Pratasevičių.

Po šio incidento pradėjus didėti įtampai su Vakarais, Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka praėjusį mėnesį pagrasino, kad jo šalis gali atlaisvinti tam tikras pasienio patikras. „Mes stabdėme narkotikus ir migrantus – dabar valgysite ir gaudysite juos patys“, – įspėjo jis.

G. Landsbergis teigė, kad Baltarusijos valstybinė turizmo agentūra „Centrkurort“ naudoja „Boeing 777“ lėktuvus migrantams atskraidinti, ir nurodė, kad Minske šiuo metu esama apie 1 tūkst. irakiečių ir sirų.

Kaip rašo „Financial Times“, prie Lietuvos sienos su Baltarusija iki birželio 14 d. buvo sustabdyti 387 migrantai, kai pernai šis skaičius sudarė 74. „Mėginama eiti tokia kryptimi – išbandyti šalį, išbandyti Europą“, – pridūrė ministras.

Daugiau skaitykite čia