Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ESBO nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva pasmerkė Baltarusiją už dirbtinai kuriamą migracijos krizę

Sukurta 2021.07.30 / Atnaujinta 2021.07.30 18:20

Liepos 29 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos kaltinimus dėl blogo elgesio su migrantais, kirtusiais bendrą Baltarusijos-Lietuvos sieną.

Lietuvos atstovai pabrėžė, kad neteisėtai sieną kertančių migrantų srautai yra pasekmė tyčinių Baltarusijos režimo veiksmų, kuriais siekiama daryti politinį spaudimą Lietuvos Vyriausybei ir Europos Sąjungai. „Ši strategija remiasi ir dezinformacijos skleidimu siekiant silpninti šalį ir kurstyti nesantaiką tiek šalies viduje, tiek santykiuose su partneriais. Baltarusija siekia pasinaudoti šia situacija ir pasienyje išprovokuoti „incidentus“, kuriais galėtų demonstratyviai „piktintis“, - posėdyje teigė Lietuvos atstovai.

Lietuva pasmerkė ir reikalavo sustabdyti Baltarusijos režimo veiksmus išnaudojant migrantus ir vis dažnėjančius nepagrįstus bandymus kaltinti tarptautinę bendruomenę.

Atsakydama į Baltarusijos komentarus dėl neseniai priimtų Lietuvos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimų, Lietuva pabrėžė, kad ji gerbia teisės viršenybę ir imasi visų veiksmų, užtikrinant savo teisinių įsipareigojimų vykdymą.