Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES vystomojo bendradarbiavimo ministrų taryboje – dėmesys vidutinių pajamų šalims ir žmogaus socialinei raidai

Sukurta 2021.06.15 / Atnaujinta 2021.06.15 17:38
  ES vystomojo bendradarbiavimo ministrų taryboje – dėmesys vidutinių pajamų šalims ir žmogaus socialinei raidai

  Birželio 14 dieną viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

  Susitikime diskutuota dėl ES bendradarbiavimo su vidutinių pajamų šalimis, kurios yra ne tik svarbios ES partnerės, įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus, bet taip pat susiduria su skirtingais vystymosi iššūkiais ir neigiamu COVID-19 pandemijos poveikiu. Ministrai pritarė, jog reikia stiprinti tarptautines partnerystes su vidutinių pajamų šalimis vadovaujantis bendrais tikslais ir interesais bei atsižvelgiant į šalių partnerių specifinius vystymosi iššūkius.

  „Vidutinių pajamų valstybės yra labai įvairialypė šalių grupė, todėl ES turėtų vadovautis kiekvienai šaliai partnerei pritaikytu požiūriu. Dirbdami kaip Europos komanda, turime išnaudoti skirtingas bendradarbiavimo formas ir kiekvienos ES valstybės narės stipriąsias puses. Teikdama paramą, ypač Rytų partnerystės šalyse, Lietuva aktyviai dalinasi savo reformų patirtimi, kurią vertina šalys partnerės,“ – sakė viceministras A. Pranckevičius.

  Ministrai taip pat pasikeitė nuomonėmis apie paramą žmogaus socialinės raidos srityje, kuriai itin didelę įtaką daro tinkamas švietimo ir sveikatos paslaugų užtikrinimas. Viceministras pabrėžė, kad dvišaliame vystomajame bendradarbiavime Lietuva daug dėmesio skiria švietimo sektoriaus stiprinimui, moterų ir mergaičių įgalinimui bei sveikatos paslaugų gerinimui. A. Pranckevičius pažymėjo, kad Lietuva prisideda prie bendrų pastangų kovoje su pandemija ir Rytų kaimynystės šalims skirs 200 tūkst. vakcinų paramą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  84d0b12a-c2fb-42f4-b4ae-ae39b1e75005.jpg

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais. Taryboje itin daug dėmesio skirta pasaulinės prekybos sistemos stiprinimui, Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reformai bei būtinybei ES ir JAV imtis lyderystės šiuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius Briuselyje (Belgija) dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »
  Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

  Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_8533.jpg

  Balandžio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Susitikime diskutuota dėl būsimos Europos vystomojo bendradarbiavimo finansinės architektūros, aptarti veiksmai ir priemonės institucinės sąrangos tobulinimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_8069.jpg

  Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

  Daugiašaliai santykiai »

  Kovo 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvaus Europos Sąjungos  (ES) Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais vaizdo konferencijoje.

  Daugiašaliai santykiai »