Dokumentai vairuotojams

Sukurta 2014.04.22

SVARBU:

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos nėra įgaliotos išduoti vairuotojo pažymėjimus ar transporto priemonės registracijos liudijimus vietoje prarastų. Tą padaryti gali tik kompetentingos įstaigos Lietuvoje.

Jeigu praradote Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą ar transporto priemonės registracijos liudijimą ir automobiliu ketinate grįžti į Lietuvą - žemiau rasite informaciją apie pažymas vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ar transporto priemonės registracijos liudijimo.

DĖMESIO:

Jeigu Ispanijoje praradote Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą ir dėl dublikato ketinate kreiptis į Ispanijos kompetentingas institucijas, kurios iš Jūsų reikalauja informacijos apie Jums Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą - tokiu atveju turėtumėte tiesiogiai kreiptis į Lietuvoje esančią Valstybės įmonę "Regitra".

Jeigu Ispanijoje praradote vairuotojo pažymėjimą ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimą, nedelsiant  kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (isp. Denuncia de Policía).

Vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo Lietuvos konsulatas Jums gali išduoti laikinas pažymas, kurias turėdamas į Lietuvą galėsite grįžti automobiliu.

Prašymą išduoti konsulines pažymas vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo galite pateikti asmeniškai atvykęs į konsulatą, taip pat paštu. Prašymas taip pat gali būti pateikiamas ir per Jūsų atstovą, turintį notariškai patvirtintą įgaliojimą.

Norėdami gauti konsulines pažymas vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo, konsulatui turėtumėte pateikti šiuos dokumentus:

Jeigu kreipiatės dėl konsulinės pažymos vietoje prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo, tačiau transporto priemonė nuosavybės teise Jums nepriklauso, be aukščiau išvardintų dokumentų konsulatui turėsite pateikti notariškai patvirtintą transporto priemonės savininko įgaliojimą, suteikiantį teisę tokią pažymą gauti.

Konsulinė pažyma Jums bus išduota per 3 darbo dienas, nuo visų dokumentų pateikimo konsulatui, dienos.

Naujienlaiškio prenumerata