Dokumentai vairuotojams

Sukurta 2014.04.22 / Atnaujinta 2020.01.17 13:38

Jeigu Ispanijoje praradote Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimą ir automobiliu ketinate grįžti į Lietuvą, nedelsiant  kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumentų praradimą (isp. Denuncia de Policía). 

SVARBU:

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos nėra įgaliotos išduoti vairuotojo pažymėjimus ar transporto priemonės registracijos liudijimus vietoje prarastų. Tą padaryti gali tik kompetentingos įstaigos Lietuvoje ar Ispanijoje.

Vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo konsulatas gali išduoti laikinas pažymas, kurias turėdami į Lietuvą galėsite grįžti automobiliu. Prašymą išduoti pažymas galite pateikti asmeniškai atvykę į konsulatą, paštu ar per įgaliotą asmenį.

Reikalingi dokumentai:

  • pranešimas dėl prarasto vairuotojo pažymėjimo ar registracijos liudijimo;
  • prašymą išduoti konsulinę pažymą vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo;
  • galiojantis asmens tapatybę liudijantis dokumentas (pasas ar asmens tapatybės kortelė);
    •  jei dokumentai pateikiami paštu, reikalinga notariškai patvirtinta galiojančio asmens tapatybės dokumento kopija;
  • Ispanijos policijos išduota pažyma, patvirtinanti dokumento praradimo faktą (isp. Denuncia de Policía);
  • konsulinis mokestis - 30 eurų.

Jeigu kreipiatės dėl konsulinės pažymos vietoje prarasto transporto priemonės registracijos liudijimo, tačiau transporto priemonė nuosavybės teise Jums nepriklauso, be aukščiau išvardintų dokumentų konsulatui turėsite pateikti notariškai patvirtintą transporto priemonės savininko įgaliojimą, suteikiantį teisę tokią pažymą gauti.

Konsulinė pažyma išduodama per 3 darbo dienas nuo visų dokumentų pateikimo konsulatui dienos.

Daugiau informacijos apie vairuotojo pažymėjimus rasite LR užsienio reikalų ministerijos ir VĮ „Regitra“ puslapiuose.

Tarptautiniai vairuotojų pažymėjimai

Nuo 2020 m. sausio mėn. „Regitra“ pradėjo išduoti dviejų tipų tarptautinius vairuotojo pažymėjimus. Tai papildomi dokumentai prie nacionalinio vairuotojo pažymėjimo. Jie reikalingi keliaujantiems ir vairuojantiems tose užsienio šalyse, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (ES) ar Europos Ekonominei Erdvei (EEE). Dėl tarptautinių vairuotojo pažymėjimų Lietuvoje nuolat gyvenantys asmenys gali kreiptis į bet kurį VĮ „Regitra“ padalinį  Lietuvos Respublikoje. Daugiau informacijos galite rasti čia.  

Prašymų formos:

Naujienlaiškio prenumerata