Vaikų, gimusių užsienio valstybėje, gimimų įtraukimas į apskaitą

Sukurta 2014.04.22 / Atnaujinta 2014.04.24 10:37

Norėdami įtraukti į apskaitą vaiko gimimą, tėvai/įtėviai/globėjai turi asmeniškai (jei vaikui daugiau, nei vieneri metai, dalyvaujant ir vaikui) atvykti į konsulinę įstaigą ir pateikti:

  • Ispanijos institucijų išduotą gimimo liudijimą, patvirtintą pažyma apostille, su vertimu į lietuvių kalbą

arba

SVARBU:

Certificacion del Acta de Nacimiento nereikia nei versti į lietuvių kalbą, nei legalizuoti; privaloma pateikti šio dokumento originalą.

Tėva/įtėviai/globėjai konsulinėje įstaigoje pateikia savo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, užpildo nustatytos formo prašymą vaiko gimimą įtraukti į apskaitą ir sumoka 20,- EUR konsulinį mokestį už gimimo įtraukimą į apskaitą. Taip pat rekomenduojame užpildyti prašymą dėl gimimo liudjimo patvirtinimo pažyma apostille (konsulinis mokestis  20,- EUR; prašymas pildomas konsulinėje įstaigoje), nes esant būtinybei pateikti lietuvišką gimimo liudijimą Ispanijos institucijoms, pastarosios beveik visada reikalauja, kad lietuviško pavyzdžio gimimo liudjimas būtų patvirtintas pažyma apostille.

Papildoma informacija, apskaitant vaiko gimimą Lietuvoje. Šioje nuorodoje taip pat surasite prašymo formą vaiko gimimą įtraukti į apskaitą.

Teisės aktai, reglamentuojantys vaikų, gimusių užsienio valstybėje, gimimų įtraukimą į apskaitą

Naujienlaiškio prenumerata