Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą

Sukurta 2017.01.31 / Atnaujinta 2017.01.31 16:11
   Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą
   Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą
   Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą

   Susitikime su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija sausio 31 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius sakė, jog per 25-erius dvišalių santykių metus sukurtas tvirtas pagrindas bendradarbiavimui.

   „ES ir Moldovos ryšių plėtra yra abipusiškai naudinga. Lietuva aktyviai remia ir rems Moldovos bei kitų ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių suartėjimą su ES“, – sakė D. Skusevičius. 

   Viceministras akcentavo tolesnių reformų poreikį bei kvietė Moldovą išnaudoti Asociacijos susitarimo su ES teikiamas galimybes bei dirbti toliau jį įgyvendinant. D. Skusevičius pabrėžė, kad Lietuva aktyviai teikia ekspertinę paramą Moldovai ir yra pasirengusi toliau dalintis savo patirtimi.

   Lietuva ir Moldova diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. liepos 8 d.

   ES Aukšto lygio patarėjų grupėje Moldovoje dirba 5 Lietuvos atstovai, patarinėjantys Moldovos institucijoms bankų, saugumo sektorių reformos, kovos su korupcija, kitais klausimais.

   2016 m. už Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšas Moldovoje įgyvendinta 12 dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, visuomenės informavimo apie europinės integracijos naudą bei regionų stiprinimo srityse už daugiau nei 77 tūkst. eurų.

   Nuo 2009 m. Lietuvos institucijos Moldovoje dalyvavo įgyvendinant 5 ES Dvynių programos projektus už bendrą 6,7 mln. eurų sumą maisto saugos normų bei standartų, vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros, valstybės tarnybos modernizavimo srityse, taip pat skirtus vaistų ir medicinos prietaisų agentūros stiprinimui ir Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai remti. Projektams gautas Europos Komisijos finansavimas.

   ES ir Moldovos Asociacijos susitarimas visiškai įsigaliojo 2016 m. liepos 1 d.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_5494.jpg

   Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

   Daugiašaliai santykiai »
   20180920.jpg

   Rugsėjo 20 dieną Lietuvos ambasadorius Kęstutis Kudzmanas įteikė skiriamuosius raštus Moldovos Respublikos Prezidentui Igoriui Dodonui.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Moldova6.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga  pasveikino Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Tudor Ulianovschi.

   Dvišaliai santykiai »
   20180720 Moldovos GK.jpg

   Liepos 20 dieną Palangoje oficialiai atidarytas Moldovos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauja profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas.

   Dvišaliai santykiai »
   28312176648_ba4f2fd890_z-1.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius gegužės 18 dieną Vilniuje su Moldovos gynybos ministru Eugeniu Sturza aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, Moldovos saugumo ir gynybos reformų eigą, bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir NATO, pasikeitė nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-9627.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 14 dieną Vilniuje su naujai paskirtu Moldovos ambasadoriumi Serghejumi Mihovu aptarė Lietuvos ir Moldovos dvišalį bendradarbiavimą, Moldovos vidaus aktualijas.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata