Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Rumunijoje surengta L. Donskiui atminti skirta konferencija

Sukurta 2019.06.07 / Atnaujinta 2019.06.07 13:19
  Rumunijoje surengta L. Donskiui atminti skirta konferencija

  Birželio 6-8 dienomis Rumunijoje, Konstancos Ovidijaus universitete, vyksta 10-oji tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių studijų konferencija „Pasipriešinimas ir konformizmas Šiaurės, Baltijos ir Juodosios jūros regionuose“, dedikuota prof. Leonidui Donskiui atminti.

  „Leonidas Donskis prisimenamas kaip didis intelektualas, vienas svarbiausių šiuolaikinių Lietuvos filosofų, kuris stengėsi nūdienos pasaulio problemoms suteikti filosofinę perspektyvą, ir kuris ne tik kalbėjo apie universalias vertybes – demokratiją, toleranciją ir žmogaus teises – bet ir gyveno jomis“, teigė Lietuvos ambasados Rumunijoje atstovė Lina Kutkauskaitė-Žilaitė.

  Konferencijoje pranešimus skaitė Vytauto Didžiojo universiteto letorius dr. Andrius Švarplys bei Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus.

  Prof. L. Donskis artimai bendradarbiavo su Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija, jam buvo suteiktas Tirgovištės Valachijos universiteto garbės daktaro vardas. Iškart po prof. L. Donskio mirties asociacija jo vardu pavadino savo biblioteką Tirgovištėje.

  Renginį organizavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija su Konstancos Ovidijaus universitetu, remiant Lietuvos Respublikos ambasadai Rumunijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  _MG_3338_2.JPG

  Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Rumunijos ambasadorių Daną Adrianą Balanescu. Ambasadorius Lietuvoje dirba nuo 2012 metų pabaigos.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  46711097914_ed2d11287b_h.jpg

  Kovo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Sebastianu Neculaescu aptarė aktualius Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  Meeting with Minister of Foreign Affairs of Kyrgyzstan (1 of 1).jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kanclerė Jūratė Raguckienė gruodžio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime, kuriame buvo pristatyti artėjančio Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.

  Daugiašaliai santykiai »
  Rumunija5.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Rumunijos užsienio reikalų ministrą Teodorą-Viorelą Meleșcanu Rumunijos nacionalinės dienos, dar vadinamos Didžiojo susijungimo diena, šimtmečio proga. Ministras L. Linkevičius palinkėjo Rumunijos žmonėms klestėjimo ir gerovės, o taip pat sėkmingo pirmininkavimo Europos Sąjungai kitų metų pirmąjį pusmetį.

  Dvišaliai santykiai »
  rumunija.jpg

  Lapkričio 22 dieną Bukarešte vyko Lietuvos ir Rumunijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Stefanas Tinca.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata