Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prancūzijos turizmo srities žurnalistai pakviesti apsilankyti Lietuvoje

Sukurta 2019.02.11 / Atnaujinta 2019.02.11 15:56
   Prancūzijos turizmo srities žurnalistai pakviesti apsilankyti Lietuvoje
   Prancūzijos turizmo srities žurnalistai pakviesti apsilankyti Lietuvoje

   Vasario 8 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje jau septintus metus iš eilės dalyvavo Prancūzijoje veikiančių užsienio šalių turizmo informacijos centrų asociacijos (ADONET) žurnalistų verslo misijoje Paryžiuje, kurioje apsilankė virš 200 turizmo srityje besispecializuojančių spaudos, televizijos, radijo žurnalistų bei tinklaraštinkų iš visos Prancūzijos. 

   Renginio metu prancūzų žiniasklaidos atstovams buvo pristatytas Vilnius, kurio senamiestis praėjusiais metais UNESCO ir „National Geographic“ buvo įtrauktas į 34-ių Europos romantiškiausių vietų sąrašą, modernia tarpukario architektūra garsėjantis Kaunas, 2022 metais intensyviai besirengiantis tapti Europos kultūros sostine, taip pat įstabia gamta ir peizažais garsėjanti Kuršių Nerija. 

   Renginio dalyviai aktyviai domėjosi praėjusių metų pabaigoje duris atvėrusiu „MO“ muziejumi ir jo išskirtine kolekcija, prancūzų pėdsakais Lietuvoje, Baltijos kelio 30-mečio paminėjimo bei kultūrinių renginių programomis. 

   Prancūzų žurnalistai buvo informuoti apie nuo šių metų sausio 1 dieną pradėjusią veikti VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, atsakingą už Lietuvos, kaip turistinės vietovės, žinomumo didinimą bei  atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtrą, taip pat – apie gausią tiesioginių skrydžių iš Paryžiaus Šarlio de Golio ir Bovė bei Nicos oro uostų pasiūlą. Renginyje tradiciškai išplatintas Lietuvos turizmo sektoriaus aktualijas ir naujoves pristatantis pranešimas spaudai, parengtas bendradarbiaujant su „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrais.

   Paryžiuje kasmet rengiama ADONET turizmo verslo misija yra svarbiausias tokio pobūdžio renginys Prancūzijoje – jos metu užsienio valstybių turizmo interesams atstovaujančios institucijos, priklausančios minėtai organizacijai, turi unikalią galimybę pristatyti savo šalį ir išsamiai aptarti bendradarbiavimo gaires su Prancūzijos žiniasklaidos atstovais.

   Lietuvos dalyvavimas 2013-2018 m. ADONET organizuotose spaudos verslo misijose leido suorganizuoti apie 42 prancūzų turizmo žurnalistų keliones į Lietuvą, po kurių buvo parengti Lietuvai ir jos turistiniam potencialui pristatyti skirti radijo ir televizijos reportažai, straipsniai spaudoje bei internetinėje erdvėje.

   Lietuvą vis dažniau atranda ne tik Prancūzijos žurnalistai, bet ir šios šalies, vienos didžiausių išvykstamojo turizmo rinkų Europoje, keliautojai – per 2018 m. 9 mėn., palyginus su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, prancūzų turistų skaičius išaugo 8,4%.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   109351464_312526593455537_3583559654312648531_n.jpg

   Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   _DSC1545.JPG

   Liepos 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drian Bastilijos paėmimo dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »
   4-15-200706 Hon Con Lithuanian Embassy Paris 7097 Photo Ludo Segers.jpg

   Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trojė (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
   foto.jpg

   Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

   Atstovybių naujienos »

   Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

   Ministerijos naujienos » Naujienos »
   download.jpg

   Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasados Paryžiuje kiemelyje surengtos ceremonijos metu Lietuvos Respublikos pilietės pasas įteiktas tarptautiniu mastu pripažintai litvakų kilmės šiuolaikinei menininkei Esther Shalev-Gerz, gimusiai Vilniuje ir jau daugiau nei trisdešimt metų gyvenančiai bei kuriančiai Prancūzijos sostinėje.

   Atstovybių naujienos »