Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai

Sukurta 2018.10.02 / Atnaujinta 2018.10.02 11:08
  Ministras L. Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai

  Spalio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris prieš savaitę įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  „Lietuvos ir Japonijos politinis dialogas įgavo naują pagreitį šiais metais, kai istorinio vizito į Lietuvą atvyko Japonijos Ministras Pirmininkas Šinzo Abė. Mūsų valstybes vienija panašus požiūris į globalių problemų sprendimą, todėl vertiname aktyvų Japonijos ambasados Vilniuje darbą stiprinant Lietuvos ir Japonijos ryšius verslo, kultūros ir turizmo srityse“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Ministras pasidžiaugė, kad šiuo metu Japonijos turistai yra didžiausia svečių iš Azijos regiono grupė Lietuvoje, bei pakvietė ambasadorių S. Yamasaki siekti, kad taip pat didėtų Japonijos įmonių susidomėjimas verslo ir investicijų Lietuvoje galimybėmis.

  Ambasadorius pabrėžė, kad nuo kitų metų pradedama taikyti Lietuvos ir Japonijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis ir kitais metais įsigaliosiantis Japonijos ir Europos Sąjungos Ekonominės partnerystės susitarimas turėtų paskatinti Lietuvos ir Japonijos ekonominį bendradarbiavimą.

  Susitikimo dalyviai taip pat aptarė praeitą savaitę Vilniuje įvykusį pirmąjį Baltijos šalių ir Japonijos bendradarbiavimo dialogo susitikimą, artėjančius dvišalius vizitus bei sėkmingai Hiracukos mieste vykstantį Lietuvos sportininkų pasirengimą 2020 metų Tokijo olimpinėms ir parolimpinėms žaidynėms.

  Nuo 1992 metų S. Yamasaki yra vienuoliktasis Japonijos ambasadorius Lietuvai ir ketvirtasis, kuris reziduoja Lietuvoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Varvuolis ir Tamaki.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

  Atstovybių naujienos »
  4_1.jpg

  Gegužės 24 dieną Čibos prefektūroje atidarytas penktasis Lietuvos garbės konsulatas Japonijoje. Lietuvos garbės konsulu paskirtas JC Comsa Corporation vadovas Takeshi Okawara.

  Atstovybių naujienos »
  062_1.jpg

  Gegužės 23 dieną duris po metų pertraukos atvėrė Lietuvos garbės konsulatas Sapporo mieste. Lietuvos garbės konsulu didžiausioje Japonijoje Hokkaido prefektūroje paskirtas Masahiro Fujii, kuriam ambasadorius Gediminas Varvuolis įteikė konsulinį patentą.

  Atstovybių naujienos »
  3.jpg

  Balandžio 8 dieną ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Japonijos investicijų užsienyje instituto (angl. Japan Institute for Overseas Investment, JOI) prezidentas Kohei Nakanishi pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo numatoma keistis investavimui aktualia informacija, bendrai organizuoti investicijų skatinimo renginius, viešinti informaciją apie investavimo sąlygas Lietuvoje JOI kanalais.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  _DSC0770.JPG

  Nuo balandžio 1 dienos Japonijos ambasadoje Vilniuje priimamos darbo atostogaujant vizų paraiškos.

  Dvišaliai santykiai »
  LRG_DSC04177-01.jpeg

  Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje į pirmąją lietuviškos mokyklėlės pamoką susirinko gausus būrys vaikų ir tėvelių.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata