Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvoje

Sukurta 2018.09.19 / Atnaujinta 2018.09.19 16:42
  Ministras L. Linkevičius susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvoje

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 19 dieną priėmė naująją Nyderlandų ambasadorę Lietuvoje Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Nyderlandų dvišaliai santykiai, pasidžiaugta sėkminga partneryste gynybos srityje, kalbėta apie Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimo energetikos srityje tolesnes galimybes.

  Ministras taip pat padėkojo už Nyderlandų solidarumą ir nuolatinį bendradarbiavimą siekiant atremti saugumo iššūkius Baltijos jūros regione – olandai yra vieni iš pagrindinių dalyvių NATO priešakinėse pajėgose (EFP) Lietuvoje. Be to, pernai Nyderlandų oro pajėgos vykdė Baltijos oro policijos misiją Šiauliuose.

  „Jaučiame tvirtą Nyderlandų paramą mūsų šalies ir viso regiono saugumo sustiprinimui. Jūs gerai suprantate, kokią grėsmę kelia agresyvūs Rusijos veiksmai, kurie jau lėmė beveik 200 nekaltų Nyderlandų piliečių, skridusių Malaizijos lėktuvu MH17, žūtį. Bendromis pastangomis turime atgrasyti tolesnius priešiškus žingsnius ir užtikrinti kolektyvinę gynybą,“ – pabrėžė L. Linkevičius.

  Susitikime ministras taip pat pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo energetikos sektoriuje svarbą. Ambasados iniciatyva pastaruosius keletą metų rengiamas Lietuvos–Nyderlandų suskystintų gamtinių dujų (SGD) forumas yra naudinga platforma dalinantis įžvalgomis ir keičiantis patirtimi, taip pat ir siekiant išplėsti potencialų bendradarbiavimo lauką į kitus energetikos sektorius.

  „Nyderlandų ambasada atlieka itin svarbų vaidmenį skatindama dvišalį mūsų valstybių bendradarbiavimą, ypač energetikos srityje. Atsižvelgiant į Nyderlandų sukauptą didelę patirtį SGD sektoriuje, keitimasis gerąja praktika su šia šalimi yra labai naudingas,“ – teigė ministras L. Linkevičius.

  B. P. E. Horbach skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei įteikė 2018 metų rugsėjo 10 dieną. Ji pakeitė nuo 2014 metų Lietuvoje dirbusį ambasadorių G. Van Der Lingen. Naujoji ambasadorė iki paskyrimo į Vilnių buvo Nyderlandų generalinė konsulė Pietų Afrikos Respublikoje. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_2670.jpg

  Lapkričio 5 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Nyderlanduose, bendradarbiaudamos su Leideno universitetu ir Hagos strateginių studijų centru surengė viešą diskusiją "Europinis saugumas: ar svarbi geografinė padėtis?"

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
  20180910URM1343.JPG

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 10 dieną susitiko su naująja Nyderlandų ambasadore Lietuvai Bonnie Pascalle Evelyn Horbach. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas energetikos ir saugumo srityse.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-4754.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 10 dieną priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Nyderlandų ambasadorių Gijsbertą Hendriką Christiaaną Van der Lingeną. Susitikime ministras pasidžiaugė vis intensyvėjančiais Lietuvos ir Nyderlandų santykiais, glaudžiu bendradarbiavimu ir artimais aukščiausio lygio politiniais kontaktais, kuriuos vainikavo šių metų birželio 13-15 dienomis įvykęs Nyderlandų karališkosios šeimos vizitas Lietuvoje.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-9014.JPG

  Birželio 15 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Lietuvoje viešinčiu Nyderlandų Karalystės užsienio reikalų ministru Stefu Bloku aptarė Lietuvos ir Nyderlandų dvišalius santykius, bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse bei  ES darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  3.jpg

  Gegužės 15 dieną Hagoje Lietuvos ambasada Nyderlanduose kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis surengė iškilmingą priėmimą Baltijos valstybių atkūrimo šimtmečiui paminėti.

  Atstovybių naujienos »
  karaliaus diena.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 27 dieną pasveikino Nyderlandų Karalystės užsienio reikalų ministrą Stefą Bloką ir šalies gyventojus minint nacionalinę Nyderlandų šventę – Karaliaus dieną bei palinkėjo visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata