Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“

Sukurta 2018.05.29 / Atnaujinta 2018.05.29 11:25
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“
   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga San Paule surengtas festivalis „Labas!“

   Gegužės 25-27 dienomis Emos Klabin fondo muziejuje vyko Lietuvos generalinio konsulato San Paule ir Brazilijos lietuvių bendruomenės organizuotas Lietuvos festivalis „Labas!“, kuriame apsilankė per 1,2 tūkst. svečių.

   Į festivalio atidarymą susirinkusiems Brazilijos užsienio reikalų ministerijos, San Paulo valstijos ir savivaldybės, konsulinio korpuso atstovams, kultūros veikėjams ir Lietuvos draugams kalbėjęs Ema Klabin fondo prezidentas, buvęs Brazilijos užsienio reikalų ministras dr. Celso Lafer, kuris taip pat yra litvakų kilmės, sveikino Lietuvą ir Brazilijos lietuvius valstybės atkūrimo šimtmečio proga ir džiaugėsi iniciatyva San Paule pristatyti Lietuvą ir litvakų istoriją, kuri yra neatsiejama Lietuvos raidos dalis. 

   Iš Lietuvos atvykusi Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Kamilė Rupeikaitė pristatė specialiai šiam renginiui sukurtą foto parodą „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų gyvenimo“.

   Lietuvių kalbą tyrinėjančio ir nuoširdžiai ja besižavinčio Brazilijos lingvisto Ricardo Xavier paskaitos klausytojai turėjo progą įsitikinti lietuvių kalbos panašumu su kitomis indoeuropiečių kalbomis bei išgirsti įdomių mokslininko įžvalgų apie lietuvių kalbos vertę.

   Abi festivalio dienas renginio svečiai turėjo progą išgirsti rašytojo ir istoriko dr. Laimono Briedžio knygos „Vilnius: City of Strangers“ pristatymą, pakvietusį drąsiau ir platesniame kontekste mąstyti apie Vilnių – įvairiatautį, daugiakultūrį, atvirą ir gyvą, tokį, koks jis buvo praeityje ir kokio dabartyje autorius nebeapčiuopia.

   Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Tupe festivalio svečius pakvietė pokalbiui apie šiuolaikinę Lietuvą, trumpai pristatydama esminius valstybės ir tautos formavimosi akibrokštus bei esamas Lietuvos geografines, kultūrines, socialines, politines ir ekonomines koordinates.

   Festivalio svečiai turėjo galimybę apžiūrėti lietuvių kilmės Brazilijos menininkės Helenos Kavaliunas modernaus meno instaliacijas, paskanauti lietuviškų patiekalų, įsigyti Brazilijos lietuvių gamintų suvenyrų bei dalyvauti tautodailės dirbtuvėse – pramokti margučių marginimo, sodų vėrimo, karpinių ir drožybos amatų. Mažiesiems buvo sekamos lietuviškos pasakos ir legendos. Vakaro programoje skambėjo Brazilijos lietuvių bendruomenės grupės „Laisvė“ atliekamos melodijos, buvo galima grožėtis tautinių šokių grupės „Nemunas“ bei kelionei į Dainų ir šokių šventę besiruošiančio „Rambyno“ pasirodymais.

   Šventės vieta – Emos  Klabin fondo muziejus – šiam renginiui pasirinkta neatsitiktinai. Litvakų kilmės Ema Klabin (1907-1994) – žymi Brazilijos kolekcionierė, filantropė, kurios Lietuvoje gimę tėvai atvyko į Braziliją XIX a. pabaigoje. Šis renginys yra Klabin šeimos duoklė savo lietuviškoms šaknims, o kartu ir noras San Paului pristatyti ne visiems iki šiol žinomą šeimos istorijos puslapį. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   3.jpeg

   Gegužės 29 dieną San Paulo žydų muziejaus Atminties centre atidaryta paroda „Akimirkos. Iš Lietuvos žydų istorijos“ bei pristatyti muziejaus fonduose saugomi, litvakų emigraciją į Braziliją XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje liudijantys eksponatai – dokumentai, nuotraukos, leidiniai, asmeniniai daiktai.

   Atstovybių naujienos »
   LABAS!.jpg

   Gegužės 4-5 dienomis San Paule, Emos Klabin fondo muziejuje, vyks Lietuvos generalinio konsulato San Paule, Brazilijos lietuvių bendruomenės ir Brazilijos banko kultūros centro organizuojamas festivalis „Labas!“, kurio svečiams bus sudaryta galimybė iš arčiau susipažinti su Lietuva – žymios San Paulo litvakų kilmės aristokratės Emos Klabin šeimos gimtine.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Brazilijos žmonėms dėl netoli Belo Orizontės miesto sugriuvus užtvankai įvykusios didžiulės purvo nuošliaužos. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems ir visiems ką palietė ši baisi nelaimė.

   Kalbos, pareiškimai »

   Sausio 25 dieną švenčiamas 696-asis Lietuvos sostinės Vilniaus gimtadienis. Tą pačią dieną 465-ąjį jubiliejų švenčia ir per 12 mln. gyventojų turintis didžiausias Lotynų Amerikos miestas – San Paulas, prie kurio ekonominio ir demografinio augimo praėjusio amžiaus I-oje pusėje prisidėjo ir per 40 tūkst. į Braziliją emigravusių lietuvių.

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   4.jpg

   Artėjančių švenčių proga, Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje čia reziduojančius užsienio šalių diplomatus, kultūros, meno, mokslo atstovus ir visuomenės veikėjus pakvietė į Kalėdinį susitikimą, kurio metu, skambant šiuolaikinio Giedriaus Nako džiazo kvarteto atliekamai muzikai aptarti besibaigiantys metai bei pristatyti ateinančiųjų metų planai.

   Atstovybių naujienos »
   IMG-20181209-WA0002.jpg

   Gruodžio 8 dieną San Paulo Parque Villa-Lobos bibliotekoje atidaryta architekto Gintaro Balčyčio kuruojama Kauno tarpukario architektūros fotografijų paroda „Kaunas 1919-1939: sostinė, įkvėpta modernaus judėjimo“.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata