Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

Sukurta 2019.06.14 / Atnaujinta 2019.06.14 09:00
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus
   Lietuvos ir Estijos viceministrai aptarė Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus

   Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

   Susitikime aptarti aktualiausi ES darbotvarkės klausimai, tarp jų derybos dėl naujosios ES daugiametės finansinės programos, ES strateginė darbotvarkė 2019-2024 metams, paskyrimai į ES vadovų postus, klimato kaita, kova su dezinformacija bei ES plėtra. Viceministrai sutarė, kad Lietuvos ir Estijos pozicijos yra labai artimos, todėl būtina glaudžiai bendradarbiauti ginant abiejų šalių interesus.

   ES Strateginės darbotvarkės 2019-2024 metams klausimu, kuri turėtų būti patvirtinta Europos Vadovų Taryboje birželio 20-21 dieną, Lietuva, Latvija ir Estija pateikė bendrus pasiūlymus, kuriuose identifikuoti 3 pagrindiniai prioritetai: inovatyvi skaitmeninė Europa – tai pramonės modernizacija, skaitmeninės technologijos, investicijos į mokslinius tyrimus ir mokymąsi; įtrauki ir įsitraukusi Europa – tai vidaus rinkos tolesnis gilinimas, įskaitant ir paslaugų sektorių, taisyklėmis pagrįsta tarptautinė prekyba, sanglauda, transporto ir energetikos jungtys; saugi ir atspari Europa – tai atsakas į hibridines ir kibernetines grėsmes bei dezinformaciją, energetinis saugumas, ambicinga ES kaimynystės politika.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad svarbiausia išlaikyti ES patikimumą.  Jau priimtų įsipareigojimų vykdymas yra būtinas, tiek ES vidaus politikoje – vidaus rinkos užbaigimas, sanglauda, tiek ir pasauliniu mastu – atsakas į klimato kaitą, ES duotų pažadų vykdymas toms kaimyninėms valstybėms, kurios laikosi europinių vertybių ir vykdo savo įsipareigojimus mums.

   Viceministrai sutarė, jog naujoji daugiametė finansinė programa turi būti tinkamai subalansuota, todėl bendromis jėgomis toliau bus siekiama sąžiningo sprendimo dėl sanglaudos politikos finansavimo, vienodų konkurencinių sąlygų mūsų šalių ūkininkams užtikrinimo dalyvaujant ES bendroje rinkoje. Tuo pačiu itin svarbu užsitikrinti pakankamą finansavimą tokiems projektams, kaip Rail Baltica ir elektros tinklų sinchronizacija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugpjūčio 1 dieną įsigalioja Europos Sąjungos (ES) ir Vietnamo laisvosios prekybos susitarimas, kuris panaikins 99 proc. Vietnamo muitų. Ambicingas prekybos susitarimas plačiau atvers 96 milijonų gyventojų rinką Lietuvos eksportuotojams.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   Ministrų susitikimas.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo tradiciniame kasmetiniame Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime Taline (Estijoje). Susitikimo metu svarstyti Europos Sąjungos, saugumo, Rytų partnerystės ir kiti aktualūs užsienio politikos klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Liepos 20 dieną Estijoje, Taline, vyks kasmetinis trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jame dalyvaus Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkevičs, Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministras Heiko Maas ir Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_2413.jpg

   Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   DSC_0639.jpg

   Birželio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Estijos ambasadore Lietuvai Jana Vanaveski.

   Dvišaliai santykiai »