Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Azerbaidžano konsultacijose – dėmesys dvišalių ryšių plėtrai bei gilesniam ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimui

Sukurta 2018.09.06 / Atnaujinta 2018.09.06 15:35
  Lietuvos ir Azerbaidžano konsultacijose – dėmesys dvišalių ryšių plėtrai bei gilesniam ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimui

  Rugsėjo 6 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijų konsultacijos, vadovaujamos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus ir Azerbaidžano užsienio reikalų viceministro Khalafo Khalafovo.

  Delegacijų susitikime aptartos dvišalių ryšių plėtros galimybės, Azerbaidžano santykių su Europos Sąjunga gilinimo perspektyvos, diskutuota apie situaciją Pietų Kaukaze ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

  „Sveikiname Azerbaidžaną baigus derybas su ES dėl partnerystės prioritetų. Tikimės, kad netrukus bus sėkmingai užbaigtos derybos dėl naujo ES ir Azerbaidžano susitarimo, tapsiančiu veiksminga priemone ES ir Azerbaidžano santykių gilinimui“, – konsultacijų metu teigė D. Skusevičius.

  ES ir Azerbaidžanas šiuo metu derasi dėl naujo susitarimo, pakeisiančio ankstesnį nuo 1999 metų ES ir Azerbaidžano santykius reglamentavusį Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą.

  Viceministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, pabrėžė sėkmingą tarpvyriausybinės komisijos veiklą. Sutarta paspartinti pasirengimą šeštajam komisijos posėdžiui, kuris artimiausiu metu numatomas Azerbaidžane.

  Pasidžiaugta nemažu Lietuvos institucijų įdirbiu Azerbaidžane įgyvendinant „Dvynių“ projektus. Savarankiškai arba kartu su kitų ES šalių partneriais Lietuva sėkmingai dalijasi patirtimi su Azerbaidžanu valstybės tarnybos reformos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitose srityse. Iš viso šioje šalyje pradėti arba jau įgyvendinti 8 projektai pagal ES „Dvynių“ programą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  79570_bcafdcf96dae182878519d0be281f864.jpg

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Azerbaidžano kolegą Elmarą Mammadyarovą su Respublikos diena. Gegužės 28-ąją žymimos Azerbaidžano Demokratinės Respublikos paskelbimo 102-osios metinės.

  Dvišaliai santykiai »