Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Azerbaidžano konsultacijose – dėmesys dvišalių ryšių plėtrai bei gilesniam ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimui

Sukurta 2018.09.06 / Atnaujinta 2018.09.06 15:35
  Lietuvos ir Azerbaidžano konsultacijose – dėmesys dvišalių ryšių plėtrai bei gilesniam ES ir Azerbaidžano bendradarbiavimui

  Rugsėjo 6 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos ir Azerbaidžano užsienio reikalų ministerijų konsultacijos, vadovaujamos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus ir Azerbaidžano užsienio reikalų viceministro Khalafo Khalafovo.

  Delegacijų susitikime aptartos dvišalių ryšių plėtros galimybės, Azerbaidžano santykių su Europos Sąjunga gilinimo perspektyvos, diskutuota apie situaciją Pietų Kaukaze ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

  „Sveikiname Azerbaidžaną baigus derybas su ES dėl partnerystės prioritetų. Tikimės, kad netrukus bus sėkmingai užbaigtos derybos dėl naujo ES ir Azerbaidžano susitarimo, tapsiančiu veiksminga priemone ES ir Azerbaidžano santykių gilinimui“, – konsultacijų metu teigė D. Skusevičius.

  ES ir Azerbaidžanas šiuo metu derasi dėl naujo susitarimo, pakeisiančio ankstesnį nuo 1999 metų ES ir Azerbaidžano santykius reglamentavusį Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą.

  Viceministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, pabrėžė sėkmingą tarpvyriausybinės komisijos veiklą. Sutarta paspartinti pasirengimą šeštajam komisijos posėdžiui, kuris artimiausiu metu numatomas Azerbaidžane.

  Pasidžiaugta nemažu Lietuvos institucijų įdirbiu Azerbaidžane įgyvendinant „Dvynių“ projektus. Savarankiškai arba kartu su kitų ES šalių partneriais Lietuva sėkmingai dalijasi patirtimi su Azerbaidžanu valstybės tarnybos reformos, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitose srityse. Iš viso šioje šalyje pradėti arba jau įgyvendinti 8 projektai pagal ES „Dvynių“ programą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Azerbaidzanas6.jpg

  Gegužės 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Azerbaidžano užsienio reikalų ministrą Elmarą Mammadyarovą ir visus Azerbaidžano žmones su Nepriklausomybės diena.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas razmus-1113.JPG

  Lapkričio 21 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Azerbaidžano ambasadoriumi Lietuvoje Hasanu Mammadzada, baigiančiu kadenciją mūsų šalyje.

  Dvišaliai santykiai »
  1027 LT-AZ.jpg

  Spalio 27 dieną Vilniuje įvyko penktasis Lietuvos-Azerbaidžano tarpvyriausybinės dvišalio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Azerbaidžano mokesčių ministras Fazilis Mammadovas.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 27 dieną, penktadienį, vyksiančio posėdžio metu bus aptariamas šalių bendradarbiavimas prekybos, investicijų, transporto, energetikos, kultūros ir turizmo, žemės ūkio, susisiekimo, švietimo ir mokslo, informacinių technologijų ir sveikatos apsaugos srityse. Tikimasi, kad susitikimo metu bus užmegzti naudingi kontaktai ir paskatintas aktyvesnis bendradarbiavimas.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata