Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas

Sukurta 2017.11.01 / Atnaujinta 2017.11.01 10:09
  Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas

  Spalio 31 dieną Kinijoje, Pekine įvyko 13-asis tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kinijos prekybinio- ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

  Lietuvos delegacijai vadovavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorė Lina Viltrakienė, Kinijos – Komercijos ministerijos Europos reikalų departamento direktorė Xiaoyan Zhou. Lietuvos delegacijoje taip pat dalyvavo Ūkio, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos banko ir Lietuvos geležinkelių atstovai.

  Komisijos, kuri renkasi kas dvejus metus, posėdyje buvo aptarta Lietuvos ir Kinijos prekybinių-ekonominių santykių plėtra per paskutinius dvejus metus, šių dienų aktualijos ir perspektyvos. Lietuvos delegacijos vadovė pasidžiaugė augančiu Lietuvos eksportu į Kiniją ir pažymėjo, kad yra dar daug neišnaudoto potencialo plėtoti ekonominius santykius. Tarp prioritetinių ateities bendradarbiavimo sričių buvo įvardinta prekyba žemės ūkio ir maisto produktais, finansinės technologijos, transportas, turizmas.

  „Lietuvos gamintojai domisi Kinijos rinka, dalyvauja įvairiose verslo parodose, – tai rodo ir augantis Lietuvos eksportas į Kiniją. Tikimės, kad Kinijos deklaruojama didesnio atsivėrimo politika sudarys ir realias galimybes plėsti eksportą į Kiniją, o tuo pačiu paskatins bendradarbiavimą ir tose srityse, kurios skatina prekybą, įskaitant finansinę infrastruktūrą, palengvinančią atsiskaitymus, krovinių gabenimą ir žmogiškuosius kontaktus“, – apibendrindama posėdžio rezultatus pažymėjo Lina Viltrakienė.

  Posėdžio metu išskirtinis dėmesys buvo skirtas aktualiems „Vienos juostos, vieno kelio“ bendradarbiavimo klausimams aptarti. Atkreiptas dėmesys į 2017 metais lapkričio mėnesį Budapešte vyksiantį 16-os Vidurio ir Rytų Europos ir Kinijos „16+1“ premjerų susitikimą, kurio metu tikimasi pažymėti ir Lietuvos pasirengimą 2018 metais organizuoti Kinijos ir 16-os valstybių žemės ūkio ministrų „16+1“ susitikimą Vilniuje kartu su verslo forumu. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-2393.JPG

  2018 metų sausio 4 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su savo kadenciją Lietuvoje baigiančiu Kinijos ambasadoriumi Wei Ruixing. Ministras padėkojo ambasadoriui už jo darbą Lietuvoje plėtojant ir stiprinant abiejų šalių santykius.

  Dvišaliai santykiai »
  _DSC5436.JPG

  Vilniuje 2017 metų spalio 10 dieną surengtos dvišalės Lietuvos ir Kinijos politinės konsultacijos, kurių metu buvo pasikeista nuomonėmis aktualiais dvišaliais politiniais, ekonominiais klausimais. Taip pat aptartas šalių bendradarbiavimas 16+1 formate, aktualūs susitarimai, padėtis Šiaurės Korėjoje.

  Dvišaliai santykiai »
  LT KINIJA.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Kinijos užsienio reikalų ministrą Wang Yi ir visus Kinijos žmones su 68-osiomis Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinėmis.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  IMG_3017.JPG

  Rugsėjo 18 dieną Šanchajuje apsilankiusi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė susitiko su Šanchajaus Mokslo ir technologijų komisijos pirmininko pavaduotoju, lankėsi vietos įmonėse,  susitiko su Šanchajaus lietuviais.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_1779.JPG

  Šanchajuje gegužės  30–31 dienomis lankėsi Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė. Susitikimuose su Šanchajaus vicemeru, Jiading rajono meru, asocijuotų verslo organizacijų vadovais aptarti Šanchajaus verslo delegacijos planai apsilankyti Lietuvoje šių metų rugsėjo mėnesį.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata