Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius pasveikino pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyvius

Sukurta 2018.10.19 / Atnaujinta 2018.10.19 15:41
   L. Linkevičius pasveikino pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyvius
   L. Linkevičius pasveikino pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyvius

   Spalio 19 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vykusiame renginyje susitiko su pirmosios lietuvių ekspedicijos į Sibirą dalyviais, tremtiniais ir visuomenės nariais.

   „Svarbu ir prasminga, jog šiandien „Misija Sibiras“ jaunimas tęsia prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjusią tradiciją, kuria puoselėjama mūsų tautos istorinė atmintis“,  – pažymėjo ministras L. Linkevičius, kuris tuo metu buvo vienas iš šios ekspedicijos iniciatorių.

   1989-ųjų metų lietuvių ekspedicijos į Irkutsko sritį tikslas buvo surasti tremtinių kapavietes, deramai jas sutvarkyti,  surinkti informaciją apie lietuvių trėmimo vietas ir jų likimus. Pirmojoje ekspedicijoje į Sibirą dalyvavo 62 dalyviai – 17 suaugusiųjų ir 45 moksleiviai iš visos Lietuvos.

   Atminimo renginys Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse surengtas visuomeninės bendrijos „Lemtis“ ir 1989-ųjų metų moksleivių ekspedicijos dalyvių iniciatyva.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _MG_1622 6.jpg

   Rugpjūčio 1 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su „Misija Sibiras 2018“ dalyviais, grįžusiais iš ekspedicijos Kazachstane.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Misija Sibiras Astanoje.jpg

   Jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai šiandien apsilankė Lietuvos ambasadoje Astanoje, kur susitiko su Lietuvos diplomatais, dirbančiais Kazachstane.

   Atstovybių naujienos »

   Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje pareiškimo, kuriuo užkertamas kelias 17-ajai jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ kelionei į lietuvių tremtinių palaidojimo vietas Rusijoje, turėjusiai vykti liepos 17-rugpjūčio 1 dienomis. 

   Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

   Naujienlaiškio prenumerata