Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Japonijoje aptarti dvišaliai santykiai ir investicijų Lietuvoje galimybės

Sukurta 2019.09.11 / Atnaujinta 2019.09.11 11:41
  Japonijoje aptarti dvišaliai santykiai ir investicijų Lietuvoje galimybės

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

  G. Varvuolis informavo apie Seime prasidėjusius svarstymus 2020-uosius Lietuvoje paskelbti Č. Sugiharos metais ir numatomą Č. Sugiharos „gyvybės vizų” išdavimo 80-mečio paminėjimą Lietuvoje.  Jis taip pat pakartojo Seimo pirmininko kvietimą T. Oshimai apsilankyti Lietuvoje 2020 metais.  Toks Atstovų rūmų pirmininko vizitas būtų labai laukiamas Č. Sugiharos metų kontekste.

  Ambasadorius taip pat informavo Atstovų rūmų pirmininką apie spalio mėnesį numatomą prezidento Gitano Nausėdos vizitą Japonijoje, kurio metu jis dalyvaus Japonijos imperatoriaus žengimo į sostą iškilmėse ir dvišaliuose susitikimuose.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Hiroshima3_1.jpg

  Rugpjūčio 6 dieną Hirošimoje (Japonija) vyko atominio bombardavimo 75-ųjų metinių atminimo renginys.

  95231_b4b73786f996393e37d404032e9db3ba.jpg

  Liepos 29 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje, sujungusioje Gifu ir Kauno miestus.  Ambasadorius padėkojo Gifu prefektūros gubernatoriui, Yaotsu merui ir Lietuvos garbės konsului Gifu už suteiktą paramą Sugiharos namams Kaune.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  download (1).jpg

  Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_2249.jpg

  Liepos 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Lietuvos garbės konsului Fukujamoje Shigehiro Komaru įteikė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštą.

  Atstovybių naujienos »
  download.jpg

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Birželio 10-11 dienomis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje. Fondo tikslas - siekti geresnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo tarp Azijos ir Europos, skatinant intelektualinius, kultūrinius mainus ir žmonių kontaktus.

  Atstovybių naujienos »