Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Dėl tebesitęsiančios agresijos Ukrainoje sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos, konstatuota L. Linkevičiaus ir K. Volkerio susitikime

Sukurta 2018.03.05 / Atnaujinta 2018.03.06 09:10
  Dėl tebesitęsiančios agresijos Ukrainoje sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos, konstatuota L. Linkevičiaus ir K. Volkerio susitikime

  Kovo 5 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su JAV specialiuoju atstovu Ukrainos deryboms, ambasadoriumi Kurtu Volkeriu (Kurt Volker) aptarė saugumo klausimus regione, Minsko sutarimų įgyvendinimo svarbą, Jungtinių Tautų taikdarių okupuotame Donbase klausimą bei Ukrainos reformų ateitį.

  Susitikime konstatuota, kad tebesitęsianti Rusijos agresija neleidžia pasiekti taikos ir susitaikymo Ukrainoje. Kol Kremlius vykdo agresiją ir neįgyvendina Minsko susitarimų, sankcijos turi būti tęsiamos, pažymėta užsienio reikalų ministro ir ambasadoriaus K.Volkerio susitikime.

  Pokalbyje aptartos pastangos įvesti Jungtinių Tautų taikdarių misiją okupuotame Donbase, JAV specialusis atstovas pristatė ministrui vykstančias derybas su Rusijos Prezidento padėjėju Vladislavu Surkovu.

  Susitikime taip pat daug dėmesio skirta Vakarų paramai Ukrainai, šaliai vykdant reformas sunkiomis karo rytų Ukrainoje sąlygomis.

  „Ukraina 2014 metais pasirinkdama demokratiją ir europinę kryptį sumokėjo didelę kainą. Svarbu, kad demokratinis pasaulis vieningai ir nuosekliai toliau remtų Ukrainos  reformas, skirtas ekonominio augimo paskatinimui, korupcijos pažabojimui“, - pasakė ministras Linas Linkevičius. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  fotois dneprapetrovsko.jpg

  Sausio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su kolegomis iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos besilankantis Ukrainoje, pabrėžė, kad Vakarų bendruomenė negali pasyviai stebėti Rusijos veiksmų Kerčės sąsiauryje ir Azovo jūroje.

   

  Daugiašaliai santykiai »
  20181119_LLinkevicius_su_Margot Wallstrom Švedijos URM minustre.jpg

  Lapkričio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Jo metu Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos ir Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata